Bereketzade Mh. Hacı Ali Sk.No:8 D:1
Galata 34420 Beyoğlu, İstanbul

+90 212 243 1900
[email protected]

   Brand is you

   Ülke Markası Olmak

   TURKEY DISCOVER THE POTENTIAL

   İşi “marka” olan on profesyonel bulun ve onlara çalışmayı hayal ettiği markaları sorun. Emin olun hemen hepsinden benzer cevaplar alırsınız: Mutluluk satan şu meşhur asitli içecek, çok renkli logosu olan arama motoru, ısırılmış elma ve teknolojik ürünleri gibi… 

   Bu tanıdık markalar için düşlemek ve üretmek suç değil elbette. Hatta fazlasıyla zihin açıcı. Ancak bizim hayal markalarımız bugüne kadar hep daha farklı oldu. Markalar aracılığıyla dünyayı değiştirmek isteyen bizler semtler, şehirler ve yolun sonunda ülkelerle çalışmak istedik. Milyonlarca insana ev sahipliği yapan topraklar için fikirler üretmeyi ve hikayelerini dünyaya anlatmayı düşledik. Ve bu büyük hayali kendi vatanımız için gerçeğe dönüştürdük.

   Türkiye’nin Hikayesi

   Başbakanlığın desteği, Ekonomi Bakanlığı’nın himayesi ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinasyonunda yürütülen Turkey Discover The Potential projesi yaklaşık 3 yıl önce başladı. Logosu ve kurumsal kimliği Brand is You’nun iş ortağı Saffron tarafından tasarlanan proje 2014’ün Eylül ayında lanse edildi. Bu tarih aynı zamanda Brand is You’nun projeye marka ajansı olarak dahil olduğu zaman oldu. 

   Brand is You geçen zaman içerisinde standartların doğru bir şekilde uygulanmasını organize etti. Tüm Tanıtım Birlikleri’ni tek bir kimlik çatısı altında topladı. Projeyi tanıtan sektörel ilanlar hazırladı. Logoyu kullanmak isteyen Türk markalarına danışmanlık sundu.

   Türkiye Markasının Bugünü ve Yarını 

   Brand is You, Turkey Discover The Potential markalaşma hareketinin uluslararası reklam kampanyasını hazırladı ve 5 farklı ülkede uygulamaya geçirdi. Ardından marka hikayesini anlatan çok mecralı ulusal reklam kampanyasını tasarladı. Kampanya 25 Aralık 2015 tarihinde T.C. Başbakanı Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından lanse edildi. 

   "Discover The Potential" yani "Gücü Keşfet", Türkiye’den dünyaya uzanan güçlü bir çağrı niteliğinde. Türkiye, yüzlerce yıllık ticari ve kültürel birikiminden esinlenen bu çağrıyla sahip olduğu potansiyele uzmanlığı, endüstriyel kapasitesini ve güvenilir teslimat anlayışını eklediğinde başaracaklarının ipuçlarını veriyor.

   Türkiye’de ülke sınırlarını aşarak ticaretini dünyaya taşıyan herkesin emin olduğu bir şey var: Müşterimiz kazanırsa, biz de kazanırız. Sunduğumuz ürün ve hizmetler, Türkiye’nin inanılmaz gücünü ve potansiyelini ispatlıyor ve dünyayı başarıya ortak olmaya davet ediyor.