Bereketzade Mh. Hacı Ali Sk.No:8 D:1
Galata 34420 Beyoğlu, İstanbul

+90 212 243 1900
[email protected]

   Brand is you

   Hizmeti Markalamak

   SİSTEMA

   Elimizde iki cümle var. İlki şöyle: Sistema onlarca yılın tecrübesi ile ulusal ve uluslararası şirketlere süreç yönetimi servisi sunan bir danışmanlık firmasıdır. 

   Aynı firma için yazılmış olan ikinci anlatım ise şu şekilde: Sistema klasik bir danışmanlık şirketi değildir. Hatta Sistema, işini anlatırken danışmanlık kelimesini tercih etmez. Stratejik dönüşüm odaklı bir sonuç şirketi olan Sistema’nın işi, 16 yıldır başarı mühendisliğidir. 

   Sizce hangisi daha etkili? 

   Danışmanlıktan Başarı Mühendisliğine

   Büyük markalar mal ya da hizmet satmaz. Daha doğrusu gerçekte sattıkları şey ürünlerinin somut hali değil, soyutlanmış şekilleridir. Örneğin Coca-Cola asitli içecek pazarlamaz; mutluluk satar. Nike spor malzemeleri değil zafer satar. Apple teknolojik ürün markası değildir. İlk renkli bilgisayar, ilk tuşsuz telefon ya da ilk aplikasyon sistemiyle statükoya baş kaldırdığınız yerdir. 

   Brand is You’nun Sistema’nın yeniden doğuşu için kurguladığı bizzat budur. Onlarca yıl ürün satan kovansiyonel danışmanlık şirketi algısı silinmiş, başarı pazarlayan ve tüm öyküsünü bu damar üzerinden anlatan yeni bir marka dünyaya gelmiştir.

   Başarı Logoda, Kimlikte ve Her Yerde

   İnsan sahip olduklarının değil henüz gerçekleştirmediklerinin toplamıdır. İşte başarı bulunduğunuz yere her gün yeni bir tuğla koymakla inşa edilir. Bu bir süreçtir. Planlı, sistematik ve kararlı bir eylemler bütünüdür. 

   Sistema’nın Brand is You tarafından tasarlanan yeni logosundaki + işaretinin anlattığı da budur. İşaret renkli bir eklenti olmanın ötesinde kurgulanmış ve tüm kurumsal kimlik malzemelerine yayılan bir desene dönüşmüştür. 

   Kurumsal kimlik sadece görsel bir malzeme değil; aynı zamanda sözel bir iletişim aracıdır. İşte bu nedenle tüm Sistema evraklarına kurumun soyut ifadesi olan “Success Engineering” tümleci yerleştirilmiştir. 

   3 aylık danışmanlığın sonunda tüm kurum evrakları yeniden tasarlanmış, web sitesi baştan dizayn edilmiş, şirket için hayati öneme sahip dosya ve rapor sistemi sıfırdan, yeni marka fikri paralelinde kurgulanmıştır.