Bereketzade Mh. Hacı Ali Sk.No:8 D:1
Galata 34420 Beyoğlu, İstanbul

+90 212 243 1900
[email protected]

   Brand is you

   B2B’de Dünya Markası Olmak

   MİKROPOR

   Yaptığınız işte ülkenizde hatta dünyada benzersiz olduğunuzu düşünün. İşleriniz yolunda. Üretim bantlarınız neredeyse bir yıl boyunca dolu. Güçlü cirosuyla şirketiniz Türkiye’nin ilk 500 ihracatçı firması arasında. Karlılık oranınız ve nakit gücünüz yerinde. 

   Aslen bir mühendislik firmasısınız. Faaliyet alanınız B2B. Yani son tüketiciye kendi markası ile satış yapan güçlü firmalar için ara üretim yapıyorsunuz. Hal böyle olunca “marka” olmak için uğraşmanıza pek de gerek yok. Değil mi? 

   Hayır değil. 

   B2B Gibi Üretmek B2C Gibi Düşünmek

   B2B firmaların marka yatırımı yapmadığı dönemler eskide kaldı. Bugün B2B gibi üretme ancak B2C gibi düşünme ve hareket etme devri. Tıpkı Mikropor’un Brand is You danışmanlığında yaptığı gibi. 

   Mikropor dünyanın önde gelen hava filtresi üreticilerinden biri. Bundan 1 yıl önce işletmenin herhangi bir departmanına siz ne üretiyorsunuz diye sorsanız, doğal olarak hava filtresi yanıtını alırdınız. Oysa bugün şirket bünyesinde faaliyet gösteren herkesin bu soruya verdiği farklı bir yanıt var: Biz dünyayı daha güvenilir bir yer haline getirmek için geleceği üretiyoruz. 

   Yeni Hikaye, Logo, Kimlik ve Dahası

   Brand is You’nun Mikropor için kaleme aldığı marka fikri, konvansiyonel bir ara üretici olmanın ötesini ifade eden bir felsefenin eseri: Manufacturing Forward. Yani geleceği üretmek. 

   Marka için tasarlanan yeni “M” amblemi ise bu vaadi gerçek kılan 5 şirket değerinin bir araya gelişi ile oluşuyor. Solda Bilgi ve Teknoloji, sağda Humanizm ve Çevre Duyarlılığı, merkezde ise hepsini bir araya getiren temel değer İnovasyon

   4 ay gibi bir sürede tamamlanan Mikropor marka dönüşümü logo ve baz kimliğin yanında renk ve tipografi standartlarını, web sitesini ve sosyal medya kimliklerini, kurum için yazışma formlarını ve yeni marka sunumunu kapsıyor.